№362: Про затвердження Програми інформатизації Кіровоградського району Кіровоградської області на 2015-2016 роки

КІРОВОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА
ТРИДЦЯТЬ П’ЯТА СЕСІЯ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «7» серпня 2015 року, № 362

м. Кіровоград

 

Про затвердження  Програми інформатизації
Кіровоградського району Кіровоградської
області на 2015-2016 роки

Керуючись пунктом 16 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму інформатизації Кіровоградського району Кіровоградської області на 2015-2016 роки (далі-Програма), що додається.

2. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації, виходячи з можливостей дохідної частини районного бюджету на 2015-2016 роки, передбачити фінансування витрат пов’язаних з реалізацією Програми.

3. Кіровоградській районній державній адміністрації до 01 лютого 2017 року проінформувати Кіровоградську районну раду про хід виконання Програми. 

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів та інвестиційної політики.

 

 

Заступник голови районної ради
Т. МАЛІЦЬКА

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
рішенням тридцять п’ятої сесії 
Кіровоградської районної ради 
шостого скликання 
«07» серпня 2015 № 362 

Вступ 

Програма інформатизації Кіровоградського району Кіровоградської  області на 2015-2016 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Законів України «Про Національну програму інформатизації, «Про основні заходи розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», Указу Президента України від 20 жовтня 2005 року № 1497/2005 «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 644 «Про затвердження Порядку формування та виконання регіональної програми і проекту інформатизації», розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2007 р. № 653-року «Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки».

Програма спрямована на впровадження елементів електронної інформаційної системи «Електронного уряду», вдосконалення Кіровоградською районною державною адміністрацією та впровадження Кіровоградською районною радою системи електронного документообігу та вирішення завдань переходу до нового етапу розвитку суспільства – етапу інформаційного суспільства, головним змістом якого є діяльність людей, що пов’язана з отриманням, обробкою та створенням інформації. Інформаційно-комунікаційні технології (далі – ІКТ) стали чи не головним інструментом розвитку сучасної ринкової економіки, вони кардинально впливають на політичні процеси в усьому світі.

Програма визначає стратегію комп’ютерного, телекомунікаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органу виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Кіровоградського району для забезпечення інформаційних потреб громадян, суспільства та держави, сприяння соціально-економічному розвитку району шляхом упровадження сучасних та перспективних інформаційних технологій в усі сфери життєдіяльності району.

Основні положення Програми спрямовані на:

  • вирішення пріоритетних завдань державної політики щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні та впровадження новітніх ІКТ у всі сфери суспільного життя, діяльність органу державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Кіровоградського  району;
  • упровадження в районі елементів загальнонаціональних програм у сфері інформатизації та вирішення завдань переходу до нового етапу розвитку інформаційного суспільства, головним змістом якого є діяльність людей, що пов’язана з отриманням, обробленням та створенням інформації;
  • забезпечення оперативності, достовірності, доступності інформації в органах державної влади, а також підвищення ефективності та досягнення якісно нового рівня прийняття рішень у системі управління державою.

Інформатизація включає в себе процес розроблення, впровадження і розвиток інформаційної інфраструктури району, широкомасштабне застосування новітніх інформаційних технологій, сучасних методів та засобів збирання, оброблення, зберігання даних з метою забезпечення району і його суб’єктів необхідною і достатньою інформацією з усіх видів діяльності. Головне завдання інформатизації полягає у створенні умов для прискореної ринкової трансформації економіки, ефективного управління суспільством, подальшого соціально- економічного розвитку району.

Концепцію інформатизації району створено на основі Концепції Національної програми інформатизації.

Розподіл комп’ютерної техніки по категоріях, забезпеченість обчислювальною та периферійною технікою виконавчих органів наведено в таблицях 1-3.

Таблиця 1. Забезпеченість обчислювальною технікою районної державної  адміністрації, станом на 01.07.2015 рік

Найменування пристрою

Районна державна адміністрація(сумарно), одиниць

Всього

Поповнення

Морально і фізично застарілі

Стаціонарні комп’ютери

87

22

65

Ноутбуки

18

15

3

РАЗОМ

105

37

68

Таблиця 2. Забезпеченість периферійними пристроями станом на 01.07.2015 рік

Найменування пристрою

Районна державна адміністрація, одиниць

Багатофункціональні пристрої

12

принтери

28

Таблиця 3. Доступ до локальної обчислювальної мережі та мережі Інтернет станом на 01.07.2015 рік

Доступ

Районна державна адміністрація, одиниць

Підключення до інтернету

8

Мають доступ

54

Забезпеченість комп’ютерною технікою апарату районної державної адміністрації, її структурних підрозділів та органів місцевого самоврядування становить станом на 01.07.2015 року близько 75 відсотків, але більшість даної техніки є морально і технічно застарілою.

Комп’ютери апарату та деяких самостійних відділів райдержадміністрації, відділів районної ради, що знаходяться в адмінбудинку, будуть об’єднані в локальні комп’ютерні мережі. Це дає змогу значно пришвидшити обмін інформацією, зекономити час і кошти.

У районі в переважній більшості користувачів програмні розробки імпортного виробництва і вони, в деяких випадках, не підтверджені ліцензіями щодо їх законного придбання. Не задовольняє стан координації робіт, забезпечення процесів інформатизації необхідними стандартами, відсутня чітка політика у цій сфері та необхідні фінансові ресурси, що не дає значних соціально-економічних переваг від інформатизації.

На жаль, значних зрушень, у цій важливій для району галузі, за останні роки не відбулося, і це, перш за все, пов’язано з проблемами фінансування з державного та місцевих бюджетів.

І. Мета та основні завдання Програми 

Головноюметою Програми є розбудова інформаційного суспільства та районної складової електронної інформаційної системи області, удосконалення системи забезпечення районної державної адміністрації, її структурних підрозділів, районної ради, сільських рад повною й достовірною інформацією для підтримки процесів прийняття управлінських рішень, забезпечення інформаційних потреб громадян, суспільства, держави, сприяння соціально-економічному розвитку району.

Основними завданнями та заходами Програми є:

  • створення єдиної інформаційно-телекомунікаційної мережі районної державної адміністрації, районної ради та органів місцевого самоврядування для забезпечення розвитку районних інформаційних та інформаційно-аналітичних систем, формування системи регіональних електронних інформаційних ресурсів;
  • створення інформаційних систем для районної державної адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування та якнайшвидшого включення їх до єдиного інформаційного простору України;
  • побудова високошвидкісного каналу інтернет зв’язку для якісного та оперативного обміну інформацією з облдержадміністрацією в рамках єдиної телекомунікаційної мережі;
  • легалізація вже існуючого та закупівля нового ліцензійного програмного забезпечення;
  • впровадження та використання безкоштовного програмного забезпечення, що відповідає умовам вищезначених завдань з метою економії бюджетних коштів;
  • обслуговування оргтехніки;
  • обслуговування офіційного веб-сайту райдержадміністрації, районної ради.

Принципи формування і виконання Програми

Програма формується як складова частина Національної програми інформатизації України,  держави в цілому і спрямовується на досягнення раціонального використання науково-технічного потенціалу, матеріально-технічних і фінансових ресурсів шляхом створення та використання сучасної інформаційної інфраструктури в інтересах вирішення комплексу поточних та перспективних завдань розвитку району.

Заходи з інформатизації у 2015-2016 роках повинні забезпечити розбудову інформаційного середовища і, як наслідок, підвищення ефективності вирішення завдань соціально-економічного розвитку району, а в кінцевому результаті – якості життя людей.

Особливо важливим напрямком підвищення ефективності робіт із інформатизації є координація заходів у цій галузі. Для прискорення процесу інформатизації району необхідна відповідна концентрація ресурсів, що можлива за умов державного регулювання процесів інформатизації на основі гнучкого поєднання принципів централізації і децентралізації, саморозвитку, самофінансування та самоокупності, державної підтримки через систему пільг, кредитів, прямого бюджетного фінансування, передбачення на інформатизацію окремої статті в районному бюджеті.

Бюджетні кошти повинні бути спрямовані, насамперед, на реалізацію загально важливих проектів інформатизації:

  • створення корпоративної інформаційно-телекомунікаційної мережі органів державної влади району;
  • розвиток та створення районних інформаційних ресурсів;
  • інформатизацію стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку. 

ІІ. Заходи щодо забезпечення виконання Програми

Кошти на інформатизацію району централізовано спрямовуються на створення ядра інформатизації – інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної мережі, районної системи інформаційних ресурсів, інформатизацію сфери управління та соціальної сфери, чим забезпечується основа для розв’язання стратегічних завдань.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000   № 644 «Про затвердження Порядку формування та виконання регіональної програми і проекту інформатизації» кошти на фінансування Програми передбачаються окремим рядком у районному бюджеті.

Координація робіт та контроль щодо виконання Програми покладається на першого заступника голови районної державної адміністрації.

ІІІ. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання Програми. 

Основна увага спрямовується на розширення локальної мережі в районній державній адміністрації, районній раді  і сільських радах та закупівлю ліцензійного програмного забезпечення. Комп’ютерна техніка, що буде використовуватися в системі документообігу повинна працювати під керуванням оперативної системи Windows ХРSРЗ, мати не менше 2 Гб (DDR3) оперативної пам’яті, жорсткий диск на 160 Гб (SATA) або більше, та мати доступ до мережі «Інтернет». При розширенні локальної комп’ютерної мережі підключатимуться до неї всі структурні підрозділи районної державної адміністрації та органи місцевого самоврядування. Пріоритетними напрямами інформатизації є:

  • технічне забезпечення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування програмним забезпеченням, необхідними для виконання управлінських функцій на місцях;
  • розвиток телекомунікаційного онлайн середовища району на основі єдиної інформаційно-телекомунікаційної мережі районної державної адміністрації, районної ради та органів місцевого самоврядування;
  • всебічний розвиток загальнодоступної інформаційної інфраструктури інформаційно-телекомунікаційних систем, зокрема створення або модернізація сайтів;
  • забезпечення вільного доступу населення до телекомунікаційних послуг, зокрема, до мережі Інтернет та інформаційних ресурсів;
  • створення загальнодоступних електронних інформаційних ресурсів на основі врахування національних, світоглядних, політичних, економічних, культурних та інших аспектів розвитку України, зокрема району;
  • забезпечення участі громадськості в побудові інформаційного суспільства, забезпечення конституційних прав людини в інформаційній сфері;
  • збільшення різноманітності та кількості послуг населенню та бізнесу, що надаються за допомогою ІКТ.

Загальний обсяг коштів, що планується використати із районного бюджету на реалізацію Програми становить 450,0 тис. гривень. 

ІV. Очікувані результати 

Результатами практичного впровадження завдань Програми стане:

  • подальший розвиток телекомунікаційного середовища району. У 2015-2016 роках районна державна адміністрація, районна рада та сільські ради будуть забезпечені сучасною компютерною технікою, підключені швидкісними каналами зв’язку до корпоративної мережі обласної державної адміністрації та обласної ради, що дасть можливість забезпечити їх у повному обсязі послугами електронної пошти і доступом до мережі Інтернет, підключення їх до системи регіональних інформаційних ресурсів, системи електронного документообігу;
  • підвищення швидкості та ефективності прийняття управлінських рішень керівництвом районної державної адміністрації та районної ради, забезпечення доступу спеціалістів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до оперативних інформаційних та аналітичних баз даних.

Виконання заходів Програми дозволить інтегрувати район до світового інформаційного простору, брати участь у процесах регіональної та європейської кооперації.

Загальна тенденція розвитку і впровадження інформаційних технологій свідчить, що активізація галузі відбувається виключно у великих містах, які володіють розвинутою інфраструктурою телекомунікацій, кваліфікованими спеціалістами, і де сформувався стійкий попит на інформаційні послуги. У цих умовах зазначена Програма набуває ще більшої актуальності як безальтернативний проект в районі, який стане фактором зростання ефективності районного управління, підвищення дієвості та прозорості функціонування органів державної влади, а отже – підвищення економічного зростання, соціально-політичної стабільності.

V. Система контролю та звітності щодо виконання Програми

Основними напрямками контролю за виконанням Програми є:

  • аналіз стану виконання Програми здійснює апарат Кіровоградської районної державної адміністрації та інформування з цього питання голови районної державної адміністрації до 25 грудня 2016 року;

 ______________________

ПАСПОРТ
Районної Програми інформатизації Кіровоградського району Кіровоградської області на 2015-2016 роки

1.

Програма затверджена:

Рішенням тридцять п’ятої сесії Кіровоградської районної ради шостого скликання

 «__»_______2015 року № ___

2.

Ініціатор розроблення програми

Кіровоградська районна державна адміністрація

3.

Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення програми

___

 

4.

Розробник програми

Загальний відділу апарату, управління економічного розвитку, інфраструктуриі торгівлі Кіровоградської районної державної адміністрації

5.

Співрозробник програми

Кіровоградська районна рада

6.

Відповідальний виконавець програми

Апарат Кіровоградської  районної державної адміністрації

7.

Учасники програми

Кіровоградська районна державна адміністрація, Кіровоградська районна рада, сільські ради

 

8.

Термін реалізації програми

2015-2016  рік

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього

450 тис. грн. 

 

 

Додаток 1
до рішення тридцять п’ятої сесії Кіровоградської
районної ради шостого скликання
«­07» серпня 2015 № 362

Заходи щодо реалізації Програми
інформатизації  Кіровоградського району Кіровоградської областіт на 2015-2016 роки

з/п

Перелік заходів Програми

Строк виконання заходів

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовані обсяги фінансування

тис. грн.

Очікуваний результат

 
 

1

Об’єднання інформаційних та телекомунікаційних ресурсів підрозділів райдержадміністрації, розширення та модернізація існуючої локальної мережі

2015-2016 роки

Кіровоградська райдержадміністра-ція

Районний бюджет

        200,0

Об’єднання мереж та автоматизованих робочих місць підрозділів райдержадмініст рації в єдину інформаційно- телекомунікаційну систему , забезпечення безперебійної роботи існуючих інформаційних систем

 

 

2

Придбання  ліцензійних програм та оргтехніки

2015-2016 роки

Кіровоградська райдержадміністра-ція

Районний бюджет

150,0

 

3.

Технічна підтримка , обслуговування існуючих інформаційних  та комп’ютерних систем

2015-2016 роки

Кіровоградська райдержадміністра-ція

Районний бюджет

100,0

 

РАЗОМ

450,0

 

 

 

 

Додаток 2
до рішення тридцять п’ятої сесії Кіровоградської
районної ради шостого скликання
«­07» серпня 2015 №362

Ресурсне забезпечення районної Програми інформатизації
Кіровоградського району Кіровоградської області
на 2015-2016 роки

Обсяг коштів, який пропонується залучити на виконання програми

Роки виконання програми

Усього витрат на виконання програми

1

2

3

Обсяг ресурсів, усього тис. грн. у тому числі:

2015-2016  роки

450,0

Районний бюджет

2015 рік

150,0

Районний бюджет

2016 рік

300,0 

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення районної ради
«
Програма інформатизації Кіровоградського району Кіровоградської області на 2015-2016 роки»

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення
Проект даного рішення розроблено відповідно до вимог Концепції Національної програми інформатизації, схваленої Законом України «Про Концепцію Національної програми інформатизації», Закону України «Про основні заходи розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 р. № 644 «Про затвердження Порядку формування та виконання регіональної програми і проекту інформатизації», розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2007 р. № 653-р «Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки».

2. Мета і завдання прийняття рішення
Метою програми є розбудова інформаційного суспільства та районної складової електронної інформаційної системи області, удосконалення системи забезпечення районної державної адміністрації, її структурних підрозділів, районної ради, виконавчих комітетів сільських рад повною й достовірною інформацією для підтримки процесів прийняття управлінських рішень, забезпечення інформаційних потреб громадян, суспільства, держави, сприяння соціально-економічному розвитку району.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту рішення
Проект рішення складається із Констатуючої частини, постановлюючої частини, заходів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового забезпечення
Програма розроблена на підставі Концепції Національної програми інформатизації, схваленої Законом України «Про Концепцію Національної програми інформатизації», Закону України «Про основні заходи розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки», постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 р. № 644 «Про затвердження Порядку формування та виконання регіональної програми і проекту інформатизації», розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2007 р. № 653-р «Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки».

5. Фінансово-економічне обґрунтування
Залучатимуться кошти   районного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення
Подальший розвиток телекомунікаційного середовища району, підвищення швидкості та ефективності прийняття управлінських рішень керівництвом районної державної адміністрації та районної ради.

7. Проект не є проектом регуляторного акта
Даний проект рішення районної ради не є проектом регуляторного акта.

 

Заступник начальника управління економічного
розвитку, інфраструктури
і торгівлі
О. Щеголяєва