№136: Про звернення депутатів Кіровоградської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України

КІРОВОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА
ВОСЬМА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «13» жовтня 2016 року, № 136

м. Кропивницький

 

Про звернення депутатів
Кіровоградської районної ради
до Президента України,
Верховної Ради України,
Прем’єр-міністра України

Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Затвердити звернення депутатів Кіровоградської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо змін податкового законодавства аграрного сектору.

2. Надіслати текст звернення до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України.

3. Контроль за даним рішенням покласти на постійну комісію районної ради з питань законності, діяльності ради, депутатської етики, регламенту.   

 

 

Голова районної ради
С. Кадигроб

 

Президенту України
Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.

 Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Звернення

Ми, депутати Кіровоградської районної ради, підтримуємо вимоги депутатів – аграріїв Кіровоградщини щодо внесення змін до податкового законодавства, зокрема аграрного сектору.

Так, підтриманий Верховною Радою України 24 грудня 2015 року проект змін до Податкового кодексу України встановив скасування спеціального режиму оподаткування для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі.

Зрозуміло, що систему оподаткування треба переглядати, удосконалювати, але вона має носити мотиваційний характер і в жодному випадку не каральний, що витискує з аграрного сектору останнє.

Аграрії попереджали, якщо буде відмінено єдиний сільськогосподарський податок, якщо відберуть спеціальний режим ПДВ, як єдине джерело фінансування сільгоспвиробництва, то не уникнути девальвації гривні – і вона девальвувала за останні два роки на 320 відсотків; не уникнути здорожчання продуктів харчування, оскільки в аграрному виробництві 80 відсотків складових імпортного походження, – і вартість продуктів харчування зросла на 30-50 відсотків.

До сумних наслідків урядової політики належать скорочення робочих місць, насамперед у тваринництві,  через створення умов, за яких невигідно утримувати велике поголів’я худоби, зниження купівельної спроможності громадян, а відтак і зменшення споживання продуктів харчування.

У цьому році, як і в 2015, селяни замість того, щоб збирати врожай пізніх культур і сіяти озимі, змушені займатися невластивими для них політичними акціями. Нинішні вимоги на жовтень цього року – відновити систему оподаткування аграрного виробництва, яка діяла до 1 січня 2015 року, фіксований сільськогосподарський податок, і в повному виконанні спеціальний режим ПДВ, не знімати мораторію з продажу земель сільськогосподарського призначення з наступного року, оскільки українці не готові до ринку землі; прийняти законопроект 3851-1, розроблений всією аграрною спільнотою.

Просимо підтримати зазначені вимоги, щоб відстояти інтереси сільгоспвиробників, а відтак й інтереси кожного українця, і не допускати нових страйків.

 

Звернення підтримано на пленарному засіданні
восьмої сесії Кіровоградської районної ради
сьомого скликання 13 жовтня 2016 року,
рішення № 136